- Home
- Even kennismaken
- 2011
- april
Mede dankzij het mooie weer lijken we weer eens een vrijwel rimpelloze Koninginnedag te beleven. Omdat 30 april dit jaar op een zaterdag viel, had de NS mensen dringend opgeroepen om niet allemaal naar Amsterdam te komen. Daar lijkt gehoor aan te zijn gegeven, want ook in andere grotere steden was het razend druk op de talloze Oranjefeesten, rommelmarkten en terrassen.
Natuurlijk zijn er weer ontelbare foto’s gemaakt van het alomtegenwoordige oranje in alle soorten en maten. Als je de oogst graag met de rest van de wereld wilt delen: sites zoals nu.nl zijn naarstig naar lezersfoto’s op zoek. En mocht je een échte prijsplaat hebben geschoten: door je mooiste Koninginnedagfoto te mailen naar foto@samsung.nl, kun je een Galaxy Tab winnen. Klik hier voor meer informatie.
In de Verenigde Staten is de eerste lichting van de Fujifilm FinePix X100 elitecompact inmiddels gearriveerd. De productie en verscheping –
die al niet helemaal op schema lagen, mede door de onverwacht grote belangstelling – liepen ernstige vertraging op door de tsunami.
In Nederland is de X100 voor zover bekend nog niet in de winkels gesignaleerd, althans geen reguliere import. Eén grote webwinkel heeft de verwachte leverdatum onlangs verschoven van eind april naar medio juni. De Nederlandse Fujifilm-website bewaart discreet het stilzwijgen, maar op de Duitse site staat de camera – die inmiddels ‘bij verstek’ een TIPA Award in de wacht heeft gesleept – nog steeds geboekstaafd als leverbaar vanaf april. Eén Duitse webwinkel (Brenner) schijnt de X100 daadwerkelijk op voorraad te hebben, hoewel ik zo niet kan zien of het officiële dan wel grijze import betreft.
Huwelijksfotografie is een vak apart, en al helemaal wanneer het een ‘Royal Wedding’ betreft. Het British Journal of Photography biedt ter gelegenheid van de bruiloft van prins William en Kate Middleton een kijkje achter de schermen.
Hoewel er uitgebreide voorzieningen voor persfotografen zijn, laten sommigen niets aan het toeval over.
De een neemt z’n toevlucht tot op afstand bediende onbemande camera’s; anderen zijn bereid duizenden ponden neer te tellen voor het beste stekje. Geen wonder, aangezien een mooie foto van een sleutelmoment wereldwijd enorme bedragen kan opleveren. Benieuwd wie de ‘lucky shot’ van vandaag voor z’n rekening neemt… Naar de officiële huwelijksfotograaf was het trouwens tot op het laatste moment gissen.
Update: foto’s hier.
Naarmate de dagen langer worden en de zon hoger aan de hemel komt te staan, worden vroeg in de ochtend en laat in de middag steeds meer de beste tijden om buiten te fotograferen.
Het licht is warmer van kleur en zachter, en de schaduwen zijn langer en minder zwart.
Vooral zonsondergangen zijn – terecht – populair. Je hoeft niet eens naar het buitenland om een mooie te vinden. Mits je goed – lees: krap – belicht, verschijnt de voorgrond op de foto als een stemmig silhouet. Lees verder
De winnaars van de Sony World Photography Awards 2011 zijn zojuist bekend geworden. Uit de ruim honderdduizend inzendingen werd uiteindelijk de Argentijnse fotograaf Alejandro Chaskielberg (34) als hoofdprijswinnaar gekozen. Behalve de Iris d’Or ontving hij ook 25.000 dollar en een professionele foto-uitrusting van hoofdsponsor Sony voor zijn foto’s uit de serie ‘High Tide’, over eilandbewoners in de Parana rivierdelta.
In de open categorie ging amateurfotograaf Chan Kwok Hung (37) uit Hongkong met de hoogste eer strijken. De Amerikaanse fotograaf Bruce Davidson (77) ontving een speciale award voor zijn baanbrekende werk gedurende een carrière van meer dan een halve eeuw lang. De editie 2012 staat alweer op stapel: vanaf 1 juni kan opnieuw worden ingezonden.
Nikon heeft een vernieuwde versie van zijn 50 mm F 1,8 standaardlens aangekondigd, die bij bezitters van een camera met APS-formaat sensor ook heel populair is als portretlens. Voornaamste verbetering betreft de automatische scherpstelling, die voortaan niet verloopt via het
bekende schroevendraaiertje maar wordt geregeld door een snelle, stille ultrasone motor. Maar ook de optische constructie is onder handen genomen. Verder is een zonnekap voortaan inbegrepen. Een rubber ring bij de bajonetvatting houdt spatwater buiten de camerabody. Vanaf begin juni verkrijgbaar voor een adviesprijs net onder de 230 euro, waarmee de AF-S Nikkor 50 mm F 1,8 G wel zo’n 100 euro duurder dan zijn voorganger wordt.
Bezitters van een Olympus-spiegelreflexcamera kunnen – voorlopig – gerust zijn. Ook in de nabije toekomst zal Olympus nieuwe modellen blijven ontwikkelen voor Four Thirds-liefhebbers die geen heil zien in een PEN, aldus een paar hoge omes van het Japanse moederbedrijf. Het gaat daarbij om de modellen voor (semi-) profs en gevorderde amateurs, zoals de E-30 en de nieuwe E-5.
Of de spiegelreflexbody’s in de instapserie, zoals de E-620, nog een vervolg krijgen, staat echter te bezien. Deze instappers zijn al enige tijd niet meer leverbaar.
Een paar jaar geleden lag er nog sneeuw tijdens de paasdagen. Dit jaar werden in De Bilt recordtemperaturen geregistreerd. Mens en dier zochten de verkoeling op, in of op het water. Honden namen een frisse duik in een vijver, en koeien in het weiland haalden halsbrekende toeren uit om te drinken uit de sloot. Zoiets levert natuurlijk een heleboel fotokansen op.
Bescherm jezelf wel tegen de hitte en uitdroging, met zonnebrandcrème, een fles water en zo nodig een zonneklep of pet. Let er ook op dat je camera het niet te warm krijgt. Laat ‘m dus niet stoven in het handschoenenvak van je auto of op een blakend heet tafeltje op een zonovergoten terras! Als je camera niet (spat-) waterdicht is, kijk dan uit voor opspattend water. En maak je waterdichte camera altijd goed schoon na een bezoek aan het strand of een duik in de zee.
Zojuist zijn de jaarlijkse TIPA Awards weer uitgereikt. TIPA staat voor ‘Technical Image Press Association’. Deze overkoepelende organisatie omvat een dertigtal tijdschriften, waaronder het Nederlandse Fotografie en P/f. Tot de prijswinnaars behoren de
Nikon D7000 (beste digitale spiegelreflex voor gevorderden), de Canon EOS 600D (beste instapreflex) en de Nikon Coolpix P300 (beste compactcamera voor algemeen gebruik). Verder vielen onder andere ook de Fujifilm FinePix X100 en de Olympus XZ-1 in de prijzen. Voor het volledige erepodium klik je hier.
Recente Reacties